Форум за нумизматика и металдетектинг
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Форум за нумизматика и металдетектинг

Всичко за металдетектинга и металотърсачите
 
ИндексPortalГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Latest topics
» NQKOI MOJE LI DA MI KAJE NESHTO ZA EDNA MESTNOST???
Азбука Icon_minitimeПет Яну 18, 2019 5:02 am by milenchove

» pomognete mi za prevoda
Азбука Icon_minitimeПет Дек 30, 2016 5:29 pm by cemo73

» каква е тази монета
Азбука Icon_minitimeСря Ное 02, 2016 3:02 pm by linost

» Знак слънце
Азбука Icon_minitimeСря Окт 19, 2016 4:23 pm by cemo73

» Антика ли е или не????
Азбука Icon_minitimeНед Окт 16, 2016 12:16 pm by LoLa chan

»  колеги някакво мнение за тази монета
Азбука Icon_minitimeВто Окт 11, 2016 1:56 pm by a22ss

» Тестове на 17 детектори с различни цели в земята
Азбука Icon_minitimeВто Авг 09, 2016 10:45 pm by Ancient Hunter

» търся малко унфо
Азбука Icon_minitimeСря Мар 23, 2016 2:05 pm by cemo73

» Здр-те
Азбука Icon_minitimeПет Фев 12, 2016 8:00 pm by cemo73

» нишан или символи
Азбука Icon_minitimeПет Фев 12, 2016 7:45 pm by cemo73

Navigation
 Portal
 Индекс
 Потребители
 Профил
 Въпроси/Отговори
 Търсене
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Галерия
Азбука Empty
Линкове
ФОРУМ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ
Реклама
free forum
--------------------------------
free forum
--------------------------------
free forum
--------------------------------
free forum

 

 Азбука

Go down 
+2
дживгар
Муржо
6 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Муржо
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 228
Registration date : 06.06.2012

Азбука Empty
ПисанеЗаглавие: Азбука   Азбука Icon_minitimeНед Яну 20, 2013 3:01 pm

Нека който има информация за тъй наречената Хайдушка Азбука да се изкаже по подробно за нея,от какви букви и знаци се състои и какви са техните ключове.На пазара мисля че все още може да се намери трилогията "Тайните Съкровища в България" та въпроса ми е дали си заслужава закупуването и или е просто евтин пиар.Ако имате мнения и за друга литература свързана с хайдутството ще съм благодарен на всеки.
Върнете се в началото Go down
дживгар
Новодошъл
Новодошъл
дживгар


Брой мнения : 77
Registration date : 28.06.2012

Азбука Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Азбука   Азбука Icon_minitimeНед Яну 20, 2013 4:50 pm

Муржо написа:
Нека който има информация за тъй наречената Хайдушка Азбука да се изкаже по подробно за нея,от какви букви и знаци се състои и какви са техните ключове.На пазара мисля че все още може да се намери трилогията "Тайните Съкровища в България" та въпроса ми е дали си заслужава закупуването и или е просто евтин пиар.Ако имате мнения и за друга литература свързана с хайдутството ще съм благодарен на всеки.
както сам го каза колега евтин пиар в това гладно време аз лично не бих си харчил парите за подобни четива попадали са ми книги от тая трилогия и да ти кажа там автора има много голямо въображение човека на шише ракия направо си пише за тонове и хазни от 40 катъра направо луда работа а хайдушката азбука ти трябва само за документи писани на секрет-хайдушки тайнопис но си трябва време и нерви човек да я научи и овладее за да я прилага върху такива документи
Върнете се в началото Go down
yatsov
Минаващ
Минаващ



Брой мнения : 12
Registration date : 15.01.2013

Азбука Empty
ПисанеЗаглавие: Здравей,Муржо   Азбука Icon_minitimeНед Яну 20, 2013 4:56 pm

Дай ми скайп на лични , ще ти дам нещо което може да ти е от полза
Върнете се в началото Go down
eli4kato
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 223
Registration date : 08.09.2012

Азбука Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Азбука   Азбука Icon_minitimeНед Яну 20, 2013 5:08 pm

Различните банди имат различна кодировка,едни пишат цифри,други букви и римски числа,други арабски и тн.Колкото до книгата 100%приказка .Казват че в иманярската тетрадка има нещо вярно но не точно.Ако имаш познат в Турция да ти извади нещо от архивите най добре.Абе интересни са четене,който обича приказки Very Happy
Върнете се в началото Go down
дживгар
Новодошъл
Новодошъл
дживгар


Брой мнения : 77
Registration date : 28.06.2012

Азбука Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Азбука   Азбука Icon_minitimeНед Яну 20, 2013 7:16 pm

eli4kato написа:
Различните банди имат различна кодировка,едни пишат цифри,други букви и римски числа,други арабски и тн.Колкото до книгата 100%приказка .Казват че в иманярската тетрадка има нещо вярно но не точно.Ако имаш познат в Турция да ти извади нещо от архивите най добре.Абе интересни са четене,който обича приказки Very Happy
не се заблуждавайте в нито една книга няма да ти дадат точните координати на обекти и пари те пишат 5 крачки на изток а всъщност са 10 на запад затова по тия книжки и тетрадки е губене на време в момента са в обръщение между колегите са две медни книги писани на секрет -хайдушки тайнопис които за да ги разчете човек е задължително да има азбуката книгите за разлика от много други са автентични защото наистина са вадени от тапа
Върнете се в началото Go down
дживгар
Новодошъл
Новодошъл
дживгар


Брой мнения : 77
Registration date : 28.06.2012

Азбука Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Азбука   Азбука Icon_minitimeНед Яну 20, 2013 7:38 pm

Муржо написа:
Нека който има информация за тъй наречената Хайдушка Азбука да се изкаже по подробно за нея,от какви букви и знаци се състои и какви са техните ключове.На пазара мисля че все още може да се намери трилогията "Тайните Съкровища в България" та въпроса ми е дали си заслужава закупуването и или е просто евтин пиар.Ако имате мнения и за друга литература свързана с хайдутството ще съм благодарен на всеки.
ето вия прословутата хайдушка азбука http://www.prikachi.com/images.php?images/269/5765269Y.png
Върнете се в началото Go down
eli4kato
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 223
Registration date : 08.09.2012

Азбука Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Азбука   Азбука Icon_minitimeПон Яну 21, 2013 1:56 pm

Колега,азбуката е супер!Аз искам да те питам дали знаеш какво означава (С.С.В.П) от долу има три вертикални черти и точка под тях. на 5 метра има триъгълник с точка ,а от пред ,червен триъгълен камък.
Върнете се в началото Go down
Муржо
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 228
Registration date : 06.06.2012

Азбука Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Азбука   Азбука Icon_minitimeПон Яну 21, 2013 6:31 pm

дживгар написа:
Муржо написа:
Нека който има информация за тъй наречената Хайдушка Азбука да се изкаже по подробно за нея,от какви букви и знаци се състои и какви са техните ключове.На пазара мисля че все още може да се намери трилогията "Тайните Съкровища в България" та въпроса ми е дали си заслужава закупуването и или е просто евтин пиар.Ако имате мнения и за друга литература свързана с хайдутството ще съм благодарен на всеки.
ето вия прословутата хайдушка азбука http://www.prikachi.com/images.php?images/269/5765269Y.png

Благодаря на Дживгар за показното,човек се учи цял живот.
Върнете се в началото Go down
Муржо
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 228
Registration date : 06.06.2012

Азбука Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Азбука   Азбука Icon_minitimeПон Яну 21, 2013 7:57 pm

А дали е било същата практика при кърджалийските банди,предполагам те са били на арабско четмо и надали много от тях са имали шанса да пишат и четат.Виждал съм веднъж копие на оригинална книга намерена на обект,но нищо не може да убеди собствениците и за копиране или снимане.Самото копие се пази в трезор а оригинала къде се намира не знаят и самите те.
Върнете се в началото Go down
дживгар
Новодошъл
Новодошъл
дживгар


Брой мнения : 77
Registration date : 28.06.2012

Азбука Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Азбука   Азбука Icon_minitimeПон Яну 21, 2013 8:42 pm

Муржо написа:
А дали е било същата практика при кърджалийските банди,предполагам те са били на арабско четмо и надали много от тях са имали шанса да пишат и четат.Виждал съм веднъж копие на оригинална книга намерена на обект,но нищо не може да убеди собствениците и за копиране или снимане.Самото копие се пази в трезор а оригинала къде се намира не знаят и самите те.
ми ето ви един пример с опис от димитър калъчлията къде накрая как се спира капан го е писал на хайдушки секрет точно тия два реда къде са най важни http://www.prikachi.com/images.php?images/161/5769161Q.jpg
Върнете се в началото Go down
eli4kato
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 223
Registration date : 08.09.2012

Азбука Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Азбука   Азбука Icon_minitimeВто Яну 22, 2013 4:06 pm

Тези описи ги има и от Георги Поп Аянов и Горо Горов .Те са най известните краеведи на Странджа.Интересно защо се различават.Най вероятно са само легенди Very Happy

A това казват че е от МААРА,колко е истина не знам?
http://prikachi.com/images.php?images/354/5771354A.jpg
Знам само че за едно място има 50 различни описа ,така че внимавайте с тез капани
Върнете се в началото Go down
yatsov
Минаващ
Минаващ



Брой мнения : 12
Registration date : 15.01.2013

Азбука Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Азбука   Азбука Icon_minitimeПет Яну 25, 2013 11:24 am

http://www.defineler.com/search/label/ko%C3%A7%20i%C5%9Fareti
Върнете се в началото Go down
eli4kato
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 223
Registration date : 08.09.2012

Азбука Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Азбука   Азбука Icon_minitimeПет Яну 25, 2013 2:17 pm

Тези знаци се знаят,има много информация доказана с разкопки за тях.Тук коментираме така наречените хайдутски,и бандитски знаци,за жалост за тях има само легенди и предания,нищо конкретно.За османските бандити има истински документи,те се различават много от нашите карти и описи.Ето пример
http://prikachi.com/images.php?images/865/5782865p.jpg
За нашите хайдути се говори за тайна азбука,много хора казват че е смесица от древен сирийски език и стари месопотамски знаци.
Върнете се в началото Go down
дживгар
Новодошъл
Новодошъл
дживгар


Брой мнения : 77
Registration date : 28.06.2012

Азбука Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Азбука   Азбука Icon_minitimeПет Яну 25, 2013 7:26 pm

eli4kato написа:
Тези знаци се знаят,има много информация доказана с разкопки за тях.Тук коментираме така наречените хайдутски,и бандитски знаци,за жалост за тях има само легенди и предания,нищо конкретно.За османските бандити има истински документи,те се различават много от нашите карти и описи.Ето пример
http://prikachi.com/images.php?images/865/5782865p.jpg
За нашите хайдути се говори за тайна азбука,много хора казват че е смесица от древен сирийски език и стари месопотамски знаци.
ама кой ти каза че за наще няма истински документи има книги и кожени карти оставени в тапи запечатани с восък римските са на меден свитак ако уцелиш такава тапа вадиш книгата и по нея работиш стига да успееш да я разчетеш че някой хора с години се мъчат има тапий писани на СтароБългарски и Църковно Славянски език както и някой на старотурски или на секрет за които използваш хайдушката азбука римските са на латиница старобългарските на глаголица това е за последните 30 години доста такива книги са се извадили по балкана някои колеги саимали и късмета и щастието да извадят пари по тях така че оставете ги тия турски боклуци по дефине и в България си имаме достатъчно нишани и автентични описи за тях
Върнете се в началото Go down
yatsov
Минаващ
Минаващ



Брой мнения : 12
Registration date : 15.01.2013

Азбука Empty
ПисанеЗаглавие: Хайдушки тайнопис   Азбука Icon_minitimeПет Яну 25, 2013 8:01 pm

http://prikachi.com/gallery_view.php?user=26608&gal=13033 ,как може да се прочете?
Върнете се в началото Go down
eli4kato
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 223
Registration date : 08.09.2012

Азбука Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Азбука   Азбука Icon_minitimeПет Яну 25, 2013 10:23 pm

Колега прав си има много документи и карти намерени на различни места.Едни са на гръцки,други на стар български,на стар османски,арменски,иврид и тн.ама този хайдушки тайнопис направо ме убива,как никой не може да го декодира.И какъв е смисъла да напишеш нещо което никой не може да го прочете?
Върнете се в началото Go down
дживгар
Новодошъл
Новодошъл
дживгар


Брой мнения : 77
Registration date : 28.06.2012

Азбука Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Азбука   Азбука Icon_minitimeСъб Яну 26, 2013 9:26 am

eli4kato написа:
Колега прав си има много документи и карти намерени на различни места.Едни са на гръцки,други на стар български,на стар османски,арменски,иврид и тн.ама този хайдушки тайнопис направо ме убива,как никой не може да го декодира.И какъв е смисъла да напишеш нещо което никой не може да го прочете?
ама защо си мислиш че никой не може да го прочете колегата bobi1 тия секрети ги чете като вестник има и други колеги който са го научили ето качих ви азбуката сега учете символите на кои букви отговарят и ще се научите и вие да от говоря и на колегата който качи тия страници точно с тази азбука се дешифрират просто си трябва време и малко упорство да се научат но мен лично малко ме мързи и ме лови нервата с тия тайнописи затова ги чета малко повече наблагям на тия на СтароБългарски и ЦърковноСлавянски език писани от наште войводи и попове тея ги чета като списание Плейбой Laughing тия на глаголица също са много трудни защото има писани на поне 6 вида глаголица
Върнете се в началото Go down
tytankamon
Новодошъл
Новодошъл



Брой мнения : 32
Registration date : 07.07.2009

Азбука Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Азбука   Азбука Icon_minitimeСъб Яну 26, 2013 4:31 pm

eli4kato написа:
Колега прав си има много документи и карти намерени на различни места.Едни са на гръцки,други на стар български,на стар османски,арменски,иврид и тн.ама този хайдушки тайнопис направо ме убива,как никой не може да го декодира.И какъв е смисъла да напишеш нещо което никой не може да го прочете?
Колегата ятсов или там как се чете е дал чуден пример на колежката еличкато за хайдушките му глупости и тем подобни вълчанови щутотий.Това е писано на хайдушки тайнопис ,но найстина има хора ,които четат като по вода тези тайнописи.Не е лесно,но не е и трудно да се научи.Да кача и аз един такъв ,като по този начин удвоя действието на примера спрямо колежката.Като имам време ,ще го сторя.
Върнете се в началото Go down
eli4kato
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 223
Registration date : 08.09.2012

Азбука Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Азбука   Азбука Icon_minitimeСъб Яну 26, 2013 7:26 pm

Стига с тези глупости,хайдутите имали време да пишат азбука?Това си е стар руски тайнопис,само че е писано с левия крак.Като имам време ще Ви го преведа.
Върнете се в началото Go down
дживгар
Новодошъл
Новодошъл
дживгар


Брой мнения : 77
Registration date : 28.06.2012

Азбука Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Азбука   Азбука Icon_minitimeНед Яну 27, 2013 7:22 pm

eli4kato написа:
Стига с тези глупости,хайдутите имали време да пишат азбука?Това си е стар руски тайнопис,само че е писано с левия крак.Като имам време ще Ви го преведа.
е ти пък сега искаш да ми кажеш че хайдутите са били много заети ли по цел ден да се излежават под вековните буки Laughing и да чакат долу в дерето да мине турския керван да оберат пощата и хазната хората през повечето време са си ходели за риба в реката и на лов по гората общо взето и те са си устройвали живота като всички останали имали са си верни ятаци чобани които са ги снабдявали с месо и млеко както и ханджий който са им казвали кога тръгне керван през балкана някои са се пръскали за през зимата и чак напролет са се събирали пак но други са си зазимявали четите в някои пещери или манастири като Вълчан поп Мартин Димитър калъчлията и др и точно през дългата зима са се писали тия книги и са се правели тия карти а хайдушкия тайнопис е създаден с цел като хванат някой турците да не могат да разчетат описа за заровените пари то затова е било и това постоянно местене на пари и окрупнавяне затова сега нишаните стоят но парите ги няма а и ние за съжаление разчитаме точно но такива случки къде турците хващат и избиват четата и тия пари пръснати по балкана оставани от тях сега да търсиме като знаеме че не е имало оцелели които да се върнат след време да си ги изровят
Върнете се в началото Go down
Муржо
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 228
Registration date : 06.06.2012

Азбука Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Азбука   Азбука Icon_minitimeВто Яну 29, 2013 9:54 pm

Колко ли оставени иманета има скрити по баири и Балкани?
Върнете се в началото Go down
djtrol
Новодошъл
Новодошъл



Брой мнения : 24
Registration date : 21.01.2013

Азбука Empty
ПисанеЗаглавие: Милан А. Миланов ТАЙНИТЕ ПОДЗЕМИЯ НА БЪЛГАРИЯ   Азбука Icon_minitimeСъб Фев 16, 2013 9:07 am

http://www.otzvuk.com/Knigi/Okultna/Taini%20obshtestva/milan.milanov-tainite.podzemia.na.bulgaria%203tom.pdf

dano da sam pomognal
Върнете се в началото Go down
djtrol
Новодошъл
Новодошъл



Брой мнения : 24
Registration date : 21.01.2013

Азбука Empty
ПисанеЗаглавие: ПОДРЕДБА НА БУКВИТЕ В ГОВОРЕЩАТА АЗБУКА НА ПРАБЪЛГАРИТЕ   Азбука Icon_minitimeСъб Фев 16, 2013 9:13 am

http://forum.xnetbg.com/index.php?topic=13036.0 lol! lol! lol! lol! lol!
Върнете се в началото Go down
Муржо
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 228
Registration date : 06.06.2012

Азбука Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Азбука   Азбука Icon_minitimeНед Фев 17, 2013 11:06 am

Тъй като в публикувания труд става дума за конска глава публикувам с позволението и съдействието на колеги от бранша конска глава нишан,за което им благодаря за предоставения снимков материал.

https://2img.net/r/ihimg/a/img546/5603/photo07202208.jpg
Върнете се в началото Go down
дживгар
Новодошъл
Новодошъл
дживгар


Брой мнения : 77
Registration date : 28.06.2012

Азбука Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Азбука   Азбука Icon_minitimeНед Фев 17, 2013 3:24 pm

Муржо написа:
Тъй като в публикувания труд става дума за конска глава публикувам с позволението и съдействието на колеги от бранша конска глава нишан,за което им благодаря за предоставения снимков материал.

https://2img.net/r/ihimg/a/img546/5603/photo07202208.jpg
извинявай Муржо ама нещо нея виждам тая конска глава би ли я оцветил на снимката кое прилича на конска глава защото за тоя нишан има много документи а и колеги наистина са намирали такива по балкана за които пък се търси опис
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Азбука Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Азбука   Азбука Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Азбука
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за нумизматика и металдетектинг :: Предания и легенди-
Идете на: