Форум за нумизматика и металдетектинг

Всичко за металдетектинга и металотърсачите

ИндексPortalГалерияКалендарВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеПотребителиПотребителски групиВход
Latest topics
» pomognete mi za prevoda
Пет Дек 30, 2016 5:29 pm by cemo73

» каква е тази монета
Сря Ное 02, 2016 3:02 pm by linost

» Знак слънце
Сря Окт 19, 2016 4:23 pm by cemo73

» Антика ли е или не????
Нед Окт 16, 2016 12:16 pm by LoLa chan

»  колеги някакво мнение за тази монета
Вто Окт 11, 2016 1:56 pm by a22ss

» Тестове на 17 детектори с различни цели в земята
Вто Авг 09, 2016 10:45 pm by Ancient Hunter

» търся малко унфо
Сря Мар 23, 2016 2:05 pm by cemo73

» Здр-те
Пет Фев 12, 2016 8:00 pm by cemo73

» нишан или символи
Пет Фев 12, 2016 7:45 pm by cemo73

» Нишан
Чет Яну 28, 2016 11:19 pm by cemo73

Navigation
 Portal
 Индекс
 Потребители
 Профил
 Въпроси/Отговори
 Търсене
Търсене

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Линкове
ФОРУМ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ
Реклама
free forum
--------------------------------
free forum
free forum
free forum

Share | 

Златото сияе ли?

Go down 
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
eli4kato
Знаещ
Знаещ

Брой мнения : 223
Registration date : 08.09.2012

ПисанеЗаглавие: Златото сияе ли?   Чет Дек 20, 2012 12:09 pm

Кажете какво мислите за това,че ако видите сияние ,нещо като огън,там имало имане?Какво мислите дали е вярно това?
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
ogfk
Новодошъл
Новодошъл

Брой мнения : 70
Registration date : 21.06.2012

ПисанеЗаглавие: Re: Златото сияе ли?   Чет Дек 20, 2012 12:16 pm

не е имало имане а си е още там Laughing при окислението на златото то изкарва над земята пламък приличащ на огън само че с малко по заленикъв цвят там са парите от където излиза пламъка Wink
eli4kato
Знаещ
Знаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Златото сияе ли?   Чет Дек 20, 2012 12:40 pm

И аз съм чувала че е така,ама не ми се вярва много.Иначе за 40 години е виждано 2 пъти описват го като пламък който първо е избухнал силно,после намалял и изгаснъл
ogfk
Новодошъл
Новодошъл

Брой мнения : 70
Registration date : 21.06.2012

ПисанеЗаглавие: Re: Златото сияе ли?   Чет Дек 20, 2012 4:16 pm

на село двама старци са виждали два пъти а единият разбира от иманярство и каза че там е закопан казан но няма нишани защото са изсечени сигурно но той го е виждал веднъж и като иде в гората не може да се ориентира къде е било Sad
marselo1980
Новодошъл
Новодошъл

Брой мнения : 71
Registration date : 13.06.2012

ПисанеЗаглавие: Re: Златото сияе ли?   Пет Дек 21, 2012 5:44 pm

kolegi tova e fosfor ot kosti tam niama imane moje da ima grob no ne i zlato No
Муржо
Знаещ
Знаещ

Брой мнения : 228
Registration date : 06.06.2012

ПисанеЗаглавие: Re: Златото сияе ли?   Нед Дек 23, 2012 4:51 pm

Колега би ли се обосновал за тия казани които се говори от толкова хора,какво представляват като предмет как изглеждат.
Муржо
Знаещ
Знаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Златото сияе ли?   Пон Дек 24, 2012 1:41 pm

Мдаа вярно е за сиянието което става въпрос.Може да се види в по топлите летни месеци,много рано сутрин преди изгрев слънце(3:27 Smile )някъде обедните часове и най често се показва час два след залез слънце.Размерите могат да бъдат от пламък на свещ до огромни в случаи които надвишават размерите на дърветата в близост в случая борова гора видяно от 10 човека по време на мач(просто си представете височината на един бор след това на пламъка).Някои хора питат защо на места е много по светъл и гори повече а на други не ами ако имате късмет ще разберете защо няма смисъл да обеснявам. П.п.не търсете точно мястото където е горял пламъка а около него.
tytankamon
Новодошъл
Новодошъл

Брой мнения : 32
Registration date : 07.07.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Златото сияе ли?   Чет Дек 27, 2012 9:37 pm

Муржо написа:
Мдаа вярно е за сиянието което става въпрос.Може да се види в по топлите летни месеци,много рано сутрин преди изгрев слънце(3:27 Smile )някъде обедните часове и най често се показва час два след залез слънце.Размерите могат да бъдат от пламък на свещ до огромни в случаи които надвишават размерите на дърветата в близост в случая борова гора видяно от 10 човека по време на мач(просто си представете височината на един бор след това на пламъка).Някои хора питат защо на места е много по светъл и гори повече а на други не ами ако имате късмет ще разберете защо няма смисъл да обеснявам. П.п.не търсете точно мястото където е горял пламъка а около него.
Има безкрайно много историй за такива пламъци.Има и също толкова очевидци.Едни казват една причина,поради която свети златото,други изтъкват друга причина.Във всичките причини има логика,само в едно нещо няма.Хем са го виждали,че свети,хем пък и повече от един път и хем пак се чудят.Тук същественна роля,може би играе и нашата балканска закостенялост,че най-арно е ...такова... направо да си се покаже ,защотот болките в кръста от самонадъханото копане трудно се преживяват. Подръжник съм на една от най-хубавите български народни поговорки-залудо работи,залудо не стой!
Муржо
Знаещ
Знаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Златото сияе ли?   Пет Дек 28, 2012 8:50 am

Да добавя още нещо избягвайте нощните срещи с тези огньове.
vespasian1
Новодошъл
Новодошъл

Брой мнения : 52
Registration date : 30.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Златото сияе ли?   Съб Дек 29, 2012 8:41 pm

Златото сияе само в главите ви.Да сте чували за подземни газове.На места има кухини в земята.Образува се балон с газ(при наличие на такъв).След като стане достатъчно за да запълни празното пространство,той си търси най-слабата точка за излизане от кухината.Дори и при най-лекия трус ,структората на кухината се променя и газът си намира пролука да излезе на вън.
2.Да сте чували за фосфор?Образува се при гниенето на костите.
tytankamon
Новодошъл
Новодошъл

Брой мнения : 32
Registration date : 07.07.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Златото сияе ли?   Нед Дек 30, 2012 7:20 am

tytankamon написа:
Муржо написа:
Има безкрайно много историй за такива пламъци.Има и също толкова очевидци.Едни казват една причина,поради която свети златото,други изтъкват друга причина.Във всичките причини има логика,само в едно нещо няма.Хем са го виждали,че свети,хем пък и повече от един път и хем пак се чудят.Тук същественна роля,може би играе и нашата балканска закостенялост,че най-арно е ...такова... направо да си се покаже ,защотот болките в кръста от самонадъханото копане трудно се преживяват. Подръжник съм на една от най-хубавите български народни поговорки-залудо работи,залудо не стой!

За пламъка от заровеното злато е истина. Има две тълкувания на феномена - духовно религиозни и физични най-обикновенни.
Откъм духовната страна се твърди, че пламъка е енергията на "пазителя" (дух или демон който се храни от натрупаната енергия от собственика на златото (който най-вероятно отдавна не между живите)) , като явлението се проявява на основни празници - най-много по Еньовден. Ако приемем този вариант трябва да знаем, че пазителя никак не е дружелюбен. За да земете златото и да живеете до дълбоки старини трябва да дадете нещо в замяна -т.е. жертва - петел, риба... често жертвата трябва да е човек. Ако не се даде жертва , тогава пазителя взема този който го е изровил. Не знам дали е безопасно в момента на проява на пламъка да се изрови, по скоро не е. Най-лошото е да се изрови имане без да е видян пламък , тъй като няма какво да предупреди за присъствието на пазителя. Тогава този, който го е изровил обикновенно си заминава след 3 дена. Мястото където има пламък се наръсва с пепел и се нощува до него, след което се наблюдава върху пепелта каква жертва се иска.
Откъм физиката нещата са прости. Пламъка се проявява най-често през лятото след дъжд и ниско атмосферно налягане. Тогава натрупания йонизиран газ в гърнето със злато вследтсвие на ниското налягане се издига над земята и се проявява ефект като пламък, обикновенно трае около минута като припламва 2-3 пъти.

Муржо
Знаещ
Знаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Златото сияе ли?   Нед Дек 30, 2012 6:50 pm

Затова като се намери нещо оставайте по един два броя от намереното за да нямате след това проблеми с каквото и да е,за всеки случай.
vespasian1
Новодошъл
Новодошъл

ПисанеЗаглавие: Re: Златото сияе ли?   Чет Яну 03, 2013 8:33 pm

Муржо написа:
Затова като се намери нещо оставайте по един два броя от намереното за да нямате след това проблеми с каквото и да е,за всеки случай.
Забравяш - а молитвата,а дар за черквата,а другите неща...за които не ми се говори???
eli4kato
Знаещ
Знаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Златото сияе ли?   Чет Яну 03, 2013 9:26 pm

Very Happy ритуалите ги знаем.Познавах един човек казваше.Не бойте се още съм жив.Е после умря ама от старост Very Happy
eli4kato
Знаещ
Знаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Златото сияе ли?   Чет Яну 03, 2013 9:32 pm

Аз знам едни дето копали при такъв огън,и се оказало,стар кенеф.колко е истина?
vespasian1
Новодошъл
Новодошъл

ПисанеЗаглавие: Re: Златото сияе ли?   Чет Яну 03, 2013 9:35 pm

eli4kato написа:
Very Happy ритуалите ги знаем.Познавах един човек казваше.Не бойте се още съм жив.Е после умря ама от старост Very Happy
Ами много се радвам щом знаете.Простете на един невежа,аз съм "просто" момче от село.
vespasian1
Новодошъл
Новодошъл

ПисанеЗаглавие: Re: Златото сияе ли?   Чет Яну 03, 2013 9:49 pm

eli4kato написа:
Аз знам едни дето копали при такъв огън,и се оказало,стар кенеф.колко е истина?
В този стар кенеф има метан.
vespasian1
Новодошъл
Новодошъл

ПисанеЗаглавие: Re: Златото сияе ли?   Чет Яну 03, 2013 9:52 pm

eli4kato написа:
Ами радвам се ,че ги знаете ритуалите.Простете на мен невежата,но и аз знам няколко случая с колеги,но трагично завършили.
eli4kato
Знаещ
Знаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Златото сияе ли?   Пет Яну 04, 2013 2:10 pm

Колега,никой не е казал че си невежа,а колкото до ритуалите,майтап няма,трябва да се спазват,за собствено успокоение.
Муржо
Знаещ
Знаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Златото сияе ли?   Пет Яну 04, 2013 7:23 pm

Недай си боже на някой да се случи да види и друго освен пламък,не го пожелавам на никой.Сега има хора които са се разминавали и не знаят за какво става въпрос няма да знаят защото може би не отслабвали за 9 дена с 10-11кг.заради шока и не си мили косата с тези миризливи шампоани против побеляване с месеци наред,ако си със слаби нерви определено няма да го преживееш.Софийските тарикати не могат да се върнат да си вземат колите и то на дневна светлина ама на масата всички сме смели,но и тогава никой няма да ти се смее или подиграва затова че си се напикал въпреки че си 45-46г.
vespasian1
Новодошъл
Новодошъл

ПисанеЗаглавие: Re: Златото сияе ли?   Пет Яну 04, 2013 7:27 pm

Муржо написа:
Недай си боже на някой да се случи да види и друго освен пламък,не го пожелавам на никой.Сега има хора които са се разминавали и не знаят за какво става въпрос няма да знаят защото може би не отслабвали за 9 дена с 10-11кг.заради шока и не си мили косата с тези миризливи шампоани против побеляване с месеци наред,ако си със слаби нерви определено няма да го преживееш.Софийските тарикати не могат да се върнат да си вземат колите и то на дневна светлина ама на масата всички сме смели,но и тогава никой няма да ти се смее или подиграва затова че си се напикал въпреки че си 45-46г.
Брато,я разкажи ,че ми възбуди любопитството.
Муржо
Знаещ
Знаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Златото сияе ли?   Съб Яну 05, 2013 3:47 pm

[quote="tytankamon"]
tytankamon написа:
Муржо написа:

За пламъка от заровеното злато е истина. Има две тълкувания на феномена - духовно религиозни и физични най-обикновенни.
Откъм духовната страна се твърди, че пламъка е енергията на "пазителя" (дух или демон който се храни от натрупаната енергия от собственика на златото (който най-вероятно отдавна не между живите)) , като явлението се проявява на основни празници - най-много по Еньовден. Ако приемем този вариант трябва да знаем, че пазителя никак не е дружелюбен. За да земете златото и да живеете до дълбоки старини трябва да дадете нещо в замяна -т.е. жертва - петел, риба... често жертвата трябва да е човек. Ако не се даде жертва , тогава пазителя взема този който го е изровил. Не знам дали е безопасно в момента на проява на пламъка да се изрови, по скоро не е. Най-лошото е да се изрови имане без да е видян пламък , тъй като няма какво да предупреди за присъствието на пазителя. Тогава този, който го е изровил обикновенно си заминава след 3 дена. Мястото където има пламък се наръсва с пепел и се нощува до него, след което се наблюдава върху пепелта каква жертва се иска.
Откъм физиката нещата са прости. Пламъка се проявява най-често през лятото след дъжд и ниско атмосферно налягане. Тогава натрупания йонизиран газ в гърнето със злато вследтсвие на ниското налягане се издига над земята и се проявява ефект като пламък, обикновенно трае около минута като припламва 2-3 пъти.

Муржо
Знаещ
Знаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Златото сияе ли?   Съб Яну 05, 2013 3:54 pm

Ако на пепелта се покаже кокошия крак добре,но ако се покаже човешката ръка бягай надалече от там.За нощуването при мястото на горене на пламъка все още нито съм чул нито видял такъв юнак но кой знае в бъдеще може и да се роди такъв човек.Има случаи при които съвсем случайно хора които са сядали за да почиват под дебелата сянка на мнооогоо дебело дърво и след ден два си заминавали от този свят без да осъзнаят върху какво са лежали и причината защо здрав и корав човек си е отишъл така ненадейно.
vespasian1
Новодошъл
Новодошъл

ПисанеЗаглавие: Re: Златото сияе ли?   Съб Яну 05, 2013 7:33 pm

Муржо,стана ми интересно,защото е имало някаква случка станала с някои хора.Искаше ми се да разкажеш случката.Ако не ти се пише тук ,може и на лични.
Муржо
Знаещ
Знаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Златото сияе ли?   Пон Яну 07, 2013 8:12 pm

Колега извинявай обаче такива приказки не се говорят под път и над път,преди 10 ноември за такива слова и една развалена чешма получаваше 7 лета на Белене.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Златото сияе ли?   

Златото сияе ли?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Високите цени на златото съживяват забравени мини в Канада
» ЗЛАТОТО ПОСКЪПВА ДО 1775 ДОЛАРА