Форум за нумизматика и металдетектинг
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Форум за нумизматика и металдетектинг

Всичко за металдетектинга и металотърсачите
 
ИндексPortalГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Latest topics
» NQKOI MOJE LI DA MI KAJE NESHTO ZA EDNA MESTNOST???
Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeПет Яну 18, 2019 5:02 am by milenchove

» pomognete mi za prevoda
Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeПет Дек 30, 2016 5:29 pm by cemo73

» каква е тази монета
Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeСря Ное 02, 2016 3:02 pm by linost

» Знак слънце
Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeСря Окт 19, 2016 4:23 pm by cemo73

» Антика ли е или не????
Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeНед Окт 16, 2016 12:16 pm by LoLa chan

»  колеги някакво мнение за тази монета
Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeВто Окт 11, 2016 1:56 pm by a22ss

» Тестове на 17 детектори с различни цели в земята
Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeВто Авг 09, 2016 10:45 pm by Ancient Hunter

» търся малко унфо
Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeСря Мар 23, 2016 2:05 pm by cemo73

» Здр-те
Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeПет Фев 12, 2016 8:00 pm by cemo73

» нишан или символи
Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeПет Фев 12, 2016 7:45 pm by cemo73

Navigation
 Portal
 Индекс
 Потребители
 Профил
 Въпроси/Отговори
 Търсене
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Галерия
Къде е ? - Page 2 Empty
Линкове
ФОРУМ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ
Реклама
free forum
--------------------------------
free forum
--------------------------------
free forum
--------------------------------
free forum

 

 Къде е ?

Go down 
+9
krasi
12loki34
comandera
imperio
pe4en
G1RB1
Ancient Hunter
Nemo
naneobratmu
13 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Nemo
Новодошъл
Новодошъл



Брой мнения : 26
Registration date : 16.12.2007

Къде е ? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е ?   Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeЧет Мар 20, 2008 5:38 pm

Бе толкова ли си закъсал?
Мацките категорично ли отказват?
Върнете се в началото Go down
naneobratmu
Новодошъл
Новодошъл
naneobratmu


Брой мнения : 28
Registration date : 03.12.2007

Къде е ? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е ?   Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeВто Мар 25, 2008 6:41 pm

Най-после се почуствах "У ДОМА" cheers What a Face cheers
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Къде е ? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е ?   Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeПон Апр 14, 2008 1:51 pm

ЗДРАВЕЙ ЧЕНГЕ|- НЕМО АЗ НИКОГА НЕ СЪМ ЗАКЪСВАЛ С МАЦКИТЕ ИЗГЛЕЖДА ТИ ИМАШ ТАКЪВ ПРОБЛЕМ НО ТЕ НА ТАКИВА КАТО ТЕБЕ НЕ ДАВАТ ПИЧКА ВИЖ ДАЖЕ ТЕ СНИМАХ И ТРЯБВА ДА МЕ ЧЕРПИШ ЗА ХУБАВИТЕ СНИМКИ КОИТО СЪМ ТИ НАПРАВИЛ МОЖЕШ ДА СИ ГИ ВИДИШ НА http://www.nemo1.street.bg/ И ДА СИ ГИ КОПИРАШ ЗА ДА СИ ГИ ИМАШ ЗА СПОМЕН ОТ МЕН http://www.nemo1.street.bg/
Върнете се в началото Go down
naneobratmu
Новодошъл
Новодошъл
naneobratmu


Брой мнения : 28
Registration date : 03.12.2007

Къде е ? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е ?   Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeПон Апр 14, 2008 8:41 pm

Евала ПАПАТА,разкри го най после мискинина-ама той е старшина бе , Rolling Eyes не е капитан cheers
Върнете се в началото Go down
krasi
Минаващ
Минаващ
krasi


Брой мнения : 5
Registration date : 14.04.2008

Къде е ? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е ?   Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeВто Апр 15, 2008 12:16 am

Ехееее банда Very Happy Very Happy Very Happy

Драго ми е да ви видя отново........гледам ,че нищо не се е променило cheers cheers всичко се е както го оставихме...(в онзи безследно изчезналият вече форум)....хахаха

За да се отчета в първият ми пост в този форум,ще пусна една любопитна информация(поне за мен е новост)


ХАЙДУШКА АРХЕОЛОГИЯ

Не падайте от стола и не забивайте главата в монитора. Това вече дори не е новина.

Аз също бях вцепенен когато мой приятел археолог ми разказа за научна конференция посветена на съкровищата. Понеже той лично присъствал ми даде сведения от първа ръка.

В конференцията участие взели всевъзможни учени - археолози, историци, антрополози, етнографи, българисти, литературоведи, фолклористи, културолози, изкуствоведи и не знам още какви. И представяте ли си в центъра на вниманието са поставени съкровищата. Не някакви находки или гробни дарове, а големите съкровища от иманярския фолклор.

За онези които си мислят, че се бъзичкам ето фактите:

Дата: 8-10.10.2003 г.

Място: Градът на стоте войводи - Сливен

Тема: "СЪКРОВИЩЕТО"

Организатори: НЦМГИИ, НБУ, Община Сливен, ИМ Сливен

Научен ръководител: Иван Маразов

Конференцията е била посветена на покойния проф. д-р Тодор Ив. Живков, който приживе силно желаел да се организира такъв форум, но условията по Бай-Тошово време не го позволявали.

Силно присъствие на форума отбелязват НБУ, СУ, БАН, Института за фолклор, Института по изкуствознание, Института по социология, множество музеи от страната и др.

Заявените 23 доклада и разгорещените дискусии доказват, че съкровищата от иманярския фолклор не са ала-бала за научната общност.

Представянето на книгата на Вл.Демирев - "Хайдутинът войн - пазител на съкровище" предизвиква фурор.

Накрая се правят важни изводи за нуждата от най-сериозно внимание към съкровищата и интердисциплинарен подход за в бъдеще.

Преди да се разотиде научното войнство си дава клетва по хайдушки да търси съкровищата и се решава да продължат тези научни сборища.

Е братлета какво ще кажете за това а?

Защо не се чува нищо за този толкова важен за българската наука форум?

Аз мисля, че цялата работа е като завера...

След тракийския клан в българската археология се ражда друг голям клан недоклан - хайдушки клан. Както е тръгнало скоро може хайдушките сборища, дерета, извори и пр. места да бъдат обявени за паметници на културата, а всеки дръзнал да дири хайдушко имане да бъде преследван от научни потери.

Ай, Ай каква стана, до вчера всички археолози, историци и пр. научни светила се кълняха, че тези съкровища са бабини девитини, а сега точат зъби, нокти, шпакли, кирки, лопати ... за същите тези съкровища.

Това сигурно ще да е научна революция?!


Това е источникът............http://treasures.zonebg.com/harh.htm
Върнете се в началото Go down
Nemo
Новодошъл
Новодошъл



Брой мнения : 26
Registration date : 16.12.2007

Къде е ? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е ?   Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeСря Апр 16, 2008 1:26 am

На ви една снимка да си ме гледате и да ми се радвате:

Къде е ? - Page 2 James_Bond__Pierce__208750g

А тия снимки на папата са от последното събиране на родата му - личи си! Very Happy
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Къде е ? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е ?   Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeСря Апр 16, 2008 11:00 am

ЗДРАВЕЙТЕ КОЛЕГИ НАЛИ ЗНАЕТЕ ЧЕ НЕМО Е КАПИТАН ОТ НСБОП И МЕ ПРЕСЛЕДВА ЧАК ДО АВСТРАЛИЯ КАКТО БЕ НАПИСАЛ В СВОЯ РОМАН НО НЕ МОЖА ДА МЕ ЗАЛОВИ ЗАЩОТО САМ ПО УМЕН ОТ НЕГО И МИНИСТЪРА НА МВР РУМЕН ПЕТКОВ ГО РАЗЖАЛВА ОТ KAПИТАН НА СТАРШИНА ЗАРАДИ НЕКАДЪРНОСТ
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Къде е ? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е ?   Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeСря Апр 16, 2008 11:14 am

ТЕЗИ СНИМКИ СА СИ ТВОИ НЕМО И НЕ СЕ ПРАВИ НА ЛУД ЕТО ТУК МОЖЕ ВСЕКИ ДА ГИ ВИДИ И ДА ТЕ РАЗПОЗНАЕ http://www.nemo1.street.bg/
Върнете се в началото Go down
Nemo
Новодошъл
Новодошъл



Брой мнения : 26
Registration date : 16.12.2007

Къде е ? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е ?   Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeСря Апр 16, 2008 4:30 pm

Ей за туй някои министри вече не са министри. Very Happy
Защото вярват на ПАПАТА.
На тия снимки единственото вярно нещо е, че оня с патерицата е ПАПАТА - диването е изръшкало калето, като швейцарско сирене го е направило и е паднало в една от собствените си дупки.
А другото са му роднините - вижда се, че си приличат. Very Happy
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Къде е ? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е ?   Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeСря Апр 16, 2008 5:34 pm

Е ХАРЕСВАЛИ ТИ HEMO ДА ТЕ ПЛЮВАТ И ДА ТИ ПИШАТ ПРОСТОТИИ ПО ТВОИ АДРЕС ВИЖ ЧЕ НЕ Е ГОТ
Върнете се в началото Go down
Nemo
Новодошъл
Новодошъл



Брой мнения : 26
Registration date : 16.12.2007

Къде е ? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е ?   Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeСря Апр 16, 2008 5:50 pm

Абе аз просто съм закачлив. Very Happy
Освен това не съм те плювал и простотии по твой адрес не съм писал.
Целта на това писание в началото беше да те домъкне във форума. Very Happy
И, както се вижда, целта е успешно постигната.
Съжалявам, ако си се обидил.
Мисля, че колегите го прочетоха, посмяха се и ме разбраха правилно. Ако не си забелязъл, аз там се шегувам и със себе си.
Ама ти си бил много докачлив, бе. Давай го по-леко...
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Къде е ? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е ?   Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeПет Апр 18, 2008 12:36 pm

МОЖЕ И ДА СИ ПРАВ ДОНЯКЪДЕ
ДА ДОКАЧЛИВ САМ ПО ХАРТАКТЕР И НАЙ ВЕЧЕ КОГАТО МЕ КОМЕНТИРАТ НЕПОЗНАТИ ХОРА И ПИШАТ ПРОСТОТИИ ПО МОИ АДРЕС
Върнете се в началото Go down
Nemo
Новодошъл
Новодошъл



Брой мнения : 26
Registration date : 16.12.2007

Къде е ? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е ?   Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeСъб Апр 19, 2008 12:18 am

Освен това съм и коварен, ха ха ха.
Призна ли си, че не ме познаваш и следователно няма как на снимките ти да съм аз?
Е, като не ме познаваш - и информацията ти, че съм капитан Борислав издиша, нали!
Хайде не се шашкай. Ами че ти вече си легенда. И донякъде аз съм те създал.
Продължавай да работиш в същия дух - само внимавай да не повярваш и ти. Very Happy
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Къде е ? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е ?   Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeСъб Апр 19, 2008 1:09 pm

ЗНАЧИ НЕМО АЗ НИКОГА НЕ СЪМ КАЗВАЛ ЧЕ ТЕ ПОЗНАВАМ ЛИЧНО АЗ КАЗАХ ЧЕ СЪМ ТЕ ВИЖДАЛ ОТ БЛИЗО ПО ФИЗИОНОМИЯ ТЕ ПОЗНАВАМ А ТИ ПАК НИКОГА НЕ БИ БИЛО ВЪЗМОЖНО ДОНЯКЪДЕ ДА СИ МЕ СЪЗДАЛ ПРОСТО НЯМА КАК ДА СТАНЕ
Върнете се в началото Go down
sovata
Минаващ
Минаващ



Брой мнения : 10
Registration date : 02.01.2009

Къде е ? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е ?   Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeПон Яну 05, 2009 5:50 pm

LaughingЗдравеите,колеги,и специелен поздрав за Немо.Нещо монетара ми даде откат докато намеря саита,ама по добре късно от колкото никога.Бая се потрудих ,няколко находки изкарах през това време.Радвам се,че имате все още сили за маитапи.Папа не се ядосваи ,маитапа си е маитап.Без него не може.А за обектите-калета и други си прав,казваш на някои и после се ядосваш сам на себе си.А,щях да забравя според мен Немо е полицаи колкото съм аз космонавт. cheers
Върнете се в началото Go down
inranxan
Минаващ
Минаващ



Брой мнения : 8
Registration date : 08.01.2009

Къде е ? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е ?   Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeЧет Яну 08, 2009 6:18 pm

santa geek sunny farao privet mrivet na vsi4ki Smile
Върнете се в началото Go down
inranxan
Минаващ
Минаващ



Брой мнения : 8
Registration date : 08.01.2009

Къде е ? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е ?   Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeЧет Яну 08, 2009 6:22 pm

santa geek sunny farao privet mrivet na vsi4ki da ni e 4estita novata godina Smile
Върнете се в началото Go down
Nemo
Новодошъл
Новодошъл



Брой мнения : 26
Registration date : 16.12.2007

Къде е ? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е ?   Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeНед Яну 18, 2009 1:47 am

Sovata, ти що така ме издаваш, бре? Very Happy
Точно си мислех, че някой се е уплашил от мене, и ти веднага...
Макар и с известно закъснение, да е честита новата 2009 година на всички колеги. Специални поздрави за старите форумисти (те си знаят кои са). Да ви е интересна и успешна цялата тази година и ... умната! santa
Върнете се в началото Go down
tatul
Минаващ
Минаващ



Брой мнения : 13
Registration date : 01.10.2007

Къде е ? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е ?   Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeПон Яну 19, 2009 2:07 pm

Имам въпрос към Papata:
Чувал ли си нещо за така нареченото Щут Кале питам те защото съвсем скоро един приятел ми каза че е намерил главният отдушник на прословутото кале.Аз от калета нищо не разбирам но доколкото разбрах от него от там не можело да се влезе защото било много тесен отвора.
Върнете се в началото Go down
Ivanjello
Новодошъл
Новодошъл



Брой мнения : 37
Registration date : 31.01.2009

Къде е ? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е ?   Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeНед Фев 01, 2009 2:03 am

Извинявай колега но с какво е прословуто това кале аз за пръв път му чувам името от теб или поне кажи къде се намира за да можем да се ориентираме иначе отдушници има много намерени но не стават за влизане защото или са тесни или са запушени в долната си част или ако се отварят сега има отрови вътре но това са неща за които не искам да изпадам в подробности защото и мен ще ме изкарат луд.
Върнете се в началото Go down
tatul
Минаващ
Минаващ



Брой мнения : 13
Registration date : 01.10.2007

Къде е ? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е ?   Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeНед Фев 01, 2009 2:11 pm

Ivanjello написа:
Извинявай колега но с какво е прословуто това кале аз за пръв път му чувам името от теб или поне кажи къде се намира за да можем да се ориентираме иначе отдушници има много намерени но не стават за влизане защото или са тесни или са запушени в долната си част или ако се отварят сега има отрови вътре но това са неща за които не искам да изпадам в подробности защото и мен ще ме изкарат луд.
Щут кале се намира в Родопите над село Ситово.Сега ще ти напиша нещо на e-maila тъй като разбирам че се интересуваш от тази тема
Върнете се в началото Go down
Nemo
Новодошъл
Новодошъл



Брой мнения : 26
Registration date : 16.12.2007

Къде е ? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е ?   Къде е ? - Page 2 Icon_minitimeВто Юни 09, 2009 11:41 pm

И що решихте през отдушниците да минавате? Very Happy
Доколкото си спомням, входа на калето е преграден със суха зидария.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Къде е ? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е ?   Къде е ? - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Къде е ?
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за нумизматика и металдетектинг :: Предания и легенди-
Идете на: